Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni postarać się, aby był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli dziecko jest wielbiciel jednej kreskówki lub filmu można zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, aby na imprezie pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestać wyłącznie na strojach, lecz zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również zabawy muszą odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche kind

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym pomysłem może być także zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Dobrze zapewnić również na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy w czasie imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.