Jak udekorować przestrzeń nad piwnicą

Zagospodarowanie swojego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w własnym m wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych magazynów.
Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej ważne elementy wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, bo każdy z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten pomysł, przydadzą się familijne fotografie. Najlepiej wywołać je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, aby eksponować wspólne zdjęcia.

Dobrym rozwiązaniem na urządzenie ściany na klatce schodowej może być naklejenie dopasowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było wyjść na włoską dróżkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

birthday text